متن کامل مطلب
ایمینی در سفر

ایمنی سفر؛ ایمنی قبل از سفر (بخش اول)

دسته :گردش و سفر

ایمنی سفر؛ ایمنی قبل از سفر (بخش اول)


سال جدید و در روزهای آغازین فصل بهار، سفرهای نوروزی شدت می‌گیرد. سفر‌رفتن آداب خاص خودش را دارد و برای داشتن سفری آسوده‌خاطر، لازم است قبل از سفر برخی موارد را مورد‌توجه قرار دهید. در ادامه با ما همراه باشید و با نکات ایمنی قبل از سفر آشنا شوید.

یکی از مهم‌ترین مواردی که ایمنی سفر شما به آن وابسته است، وسایل ضروری است که قبل از سفر باید با دقت آن‌ها را جمع‌آوری کنید. سعی کنید در این مورد کار را به تعویق نیندازید و جمع‌کردن همه‌چیز را به دقیقۀ نود واگذار نکنید؛ زیرا در‌این‌صورت، به احتمال زیاد برخی موارد را از قلم می‌اندازید. برای این منظور بهتر است بلافاصله بعد از تصمیم‌گیری در مورد انتخاب مقصد با‌توجه‌به شرایط آب‌وهوایی مقصد، محل اقامت‌ و نوع وسیله نقلیه‌تان، لوازم مورد‌نیاز را جمع آوری کنید.

ما قصد داریم در این شماره از پروندۀ ایمنی قبل از سفر، چک‌لیستی از مهم‌ترین لوازم مورد نیاز سفر را به همراه توصیه‌های ایمنی به شما ارائه کند. اگر هنوز برای جمع‌آوری لوازم اولیه اقدام نکرده‌اید، با ما همراه باشید.

جمع آوری پوشاک

 

لباس سفر

 

انتخاب لباس مناسب، بخشی از ایمنی قبل از سفر است. اصولاً با هر هدفی که به سفر می‌روید (غیر از سفرهای کاری و مأموریتی)، قرار است آنجا آرامش داشته باشید و احساس راحتی کنید؛ بنابراین از برداشتن لباس‌های تنگ و ناراحت‌کننده خودداری کنید. علاوه‌براین سعی کنید لباس‌هایی را انتخاب کنید که نگران چروک‌شدن و اتو نداشتن آن‌ها نشوید! برای این منظور بهتر است بیشتر لباس‌های اسپرت را انتخاب کنید.

شلوار کتان یا جین، مانتوهای راحت و سبک، شال و روسری نخی، کفش اسپرت، چند جفت جوراب نخی و کلاه آفتابگیر و عینک آفتابی از لوازم ضروری است. یک عدد کیف سبک برای قدم‌زدن و یک کوله برای گذاشتن وسایل وقتی مثلاً کنار دریا می‌روید، کافی است. دقت داشته باشید در عین اینکه باید همه وسایل ضروری را پوشش دهید، حواستان باشد که از زیاده‌روی و برداشتن وسایل اضافه پرهیز کنید. در ضمن، بادتان باشد که هوای بهار متغیر است، پس حتماً یک تکه لباس گرم برای هر نفر به همراه داشته باشید.

تأمین ایمنی قبل از سفر با چک‌لیست لوازم شخصی

 

لوازم شخصی

 

لوازم شخصی برای تک تک اعضای خانواده فراموش نشود! سعی کنید تا حد ممکن این وسایل را جا نگذارید تا مجبور به خرید مجدد آن‌ها در مقصد نشوید. لوازمی از قبیل مسواک، خمیردندان، نخ دندان، شانه، حوله و لیف، ناخن‌گیر، لوازم آرایشی و بهداشتی، مایو و حوله استخری، ماشین ریش‌تراش و لوازم اصلاح، دستمال‌کاغذی و مرطوب، ژل ضدعفونی‌کننده، گوش پاک‌کن، آینه، داروهای شخصی لازم و هر چیزی که احتمال می‌دهید نیاز داشته باشید را بردارید.

خوشمزه‌های سفر

 

غذای راه

 

یکی از بهترین بخش‌های هر سفری، بخش خوشمزه آن است. قطعاً باید قبل از سفر، فکری به حال خورد‌و‌خوراکتان بکنید. بسته به نوع سفر، مسئلۀ تأمین غذا و خورد‌و‌خوارکتان هم متفاوت است. اگر با تور سفر کنید یا به هتل می‌روید، نیازی به برداشتن دیگ و دیگ‌بر نیست. اما اگر خودتان قصد سفر به ویلای شخصی یا هر جای دیگری را دارید، باید از قبل برای مسئلۀ خورد‌و‌خوراک برنامه‌ریزی کنید. تصمیم بگیرید که چند وعده را قرار است در رستوران میل کنید؟ آیا مایل هستید کلاً خودتان آشپزی کنید؟ با مد‌نظر قرار‌دادن این مسائل خوراکی‌های مورد نظرتان را برای مسیر راه و مقصد، در روزهای قبل از سفر تهیه کنید.

برای این منظور می‌توانید از انواع ساندویچ‌های سرد و کنسروها استفاده کنید. دقت داشته باشید که از اضافه‌کردن سس به ساندویچ خودداری کنید تا خراب نشود. میوه، نوشیدنی‌های سالم (مثل آب معدنی) و تنقلاتی مثل آجیل خام، چای، بیسکوییت ساده و بدون کرم نیز به همراه داشته باشید. یکی دیگر از نکات ایمنی قبل از سفر این است که از به‌همراه‌بردن مواداولیه‌ای مثل ماهی، مرغ، گوشت و خوراکی‌هایی که امکان خراب‌شدن آن‌ها وجود دارد، خودداری کنید.

جعبۀ کمک‌های اولیه

 

کمک‌های اولیه

 

یکی از مواردی که در تأمین ایمنی قبل از سفر بسیار حائز اهمیت است، برداشتن جعبۀ کمک‌های اولیه است. حتی اگر بسیار محتاط باشید هم احتمال بروز حادثه وجود دارد، بنابراین هم‌اکنون دست به کار شوید و جعبه کمک‌های اولیه را پر کنید. این جعبه باید شامل چسب‌زخم، پنبه، بتادین، الکل سفید، باند کشی، گاز استریل، داروی سرماخوردگی، ضد‌اسهال و تهوع، شربت سینه، شربت درمان دل‌درد کودکان و یک بسته قرص حشره‌کش باشد.

با رعایت نکات ایمنی قبل از سفر، مطمئناً سفری راحت و امن پیش روی خواهید داشت.😊

 

منبع:مجله روزچین


به اشتراک بگذارید : توسط : ملیکا  |  

مطالب اتفاقی

ارسال ایمیل برای خبرنامه