متن کامل مطلب

خرت و پرت‌های ساک نوزاد برای سفر

دسته :گردش و سفر

مسافرت با یک نوزاد تجربه دشواری است. وقتی با کوچولوهایتان خانه را ترک می‌کنید، باید اطمینان داشته باشید در هر شرایطی تمامی نیازهای او برآورده خواهد شد. دارچین به شما پیشنهاد می‌کند که حتما یک ساک کودک مجهز در دست داشته باشید، تا همه چیزهایی که نیاز دارید همراهتان باشد. این‌ها پیش‌نیازهایی برای داشتن اوقات خوش و همراه با آسایش در کنار دلبندتان است.


sake-baby-travel-honarkadeh-melika-ir

ساکی انتخاب کنید که با شخصیتتان هماهنگ باشد. فرقی نمی‌کند یک ساک از معروف‌ترین برندها داشته باشید، یا یک ساک کنفی. فقط پس از هر بار بازگشت به خانه دوباره مجهزش کنید.

پوشک

پوشک از ملزومات ساک کودک است.حتی اگر در خانه از کهنه بچه قابل شستشو استفاده می‌کنید، وقتی بیرون هستید استفاده از پوشک‌های یکبار مصرف خیلی راحت‌تر است.

حداقل شش عدد پوشک بچه در ساک کودکتان داشته باشید. اگر بچه بیمار است و یا دل‌درد دارد، این تعداد را افزایش دهید.

دستمال مرطوب

به جای یک ساک معمولی سفر یک کیسه پلاستیکی بسیار بزرگ و تعداد زیادی دستمال مرطوب بچه همراه داشته باشید. دستمال‌های مرطوب موقع تعویض پوشک، پاک کردن دهانش و وقتی شیر روی زمین می‌ریزد بسیار مفیدند.

پد تعویض پوشک

بعضی ساک‌های کودک با یک پد تعویض پوشک فروخته می‌شوند؛ این پد هنگام تعویض پوشک بچه از بدنش حفاظت می‌کند. اگر ساک کودکتان این پد را ندارد یک پد تعویض پوشک ضد‌آب، ضد لک و نرم بخرید.

لباس

ساک کودکتان را به لباس‌های مناسب فصل و لوازم مورد نیاز دیگر برای یک روز شرجی، بادی یا بارانی مجهز کنید. نوزادان قادر نیستند دمای بدنشان را تنظیم کنند، پس همیشه برای تعویض لباس بنا به شرایط مهیا باشید.

داخل ساک یک تی‌شرت، یک لباس آستین بلند، یک سرهمی و شلوار داشته بگذارید. حواستان جمع باشد همه لباس‌ها نرم و لطیف، راحت و به سایز مناسب باشند. کلاه، ژاکت، پلیور و جوراب هم فراموش نشود.

پیش‌بند و ملحفه

پیش‌بندها برای غذا خوردن و بادگلوی کودک ضروری‌اند، حداقل سه پیش‌بند لازم دارید. ملحفه و دست‌کم سه دست لباس اضافه داخل ساک کودکتان قرار دهید.برای خواب و بازی هم یک ملحفه جدا داشته باشید، اگر کیفتان جا ندارد می‌توانید ملحفه را روی ساک بیندازید.

پماد، دارو و کمک‌های اولیه

یک پماد زینک اکسید و یک بطری ماده ضدعفونی کننده دست هم در ساکتان بگذارید. حداقل ۴ عدد کیسه پلاستیکی از نوعی که از بالا بسته می‌شوند برای قرار دادن پوشک‌های کثیف و لباس‌های خاکی داخلشان داشته باشید.

یک جعبه کمک‌های اولیه به همراه پنبه الکلی و باندهایی در سایزهای مختلف داشته باشید. اگر کودکتان تحت درمان دارویی است این جعبه را دم دست بگذارید. اگر داروی خاصی به کودکتان می‌دهید در یک بطری استرلیزه و به همراه یک بطری آب در‌بسته دارو را همراه ببرید.

خرت و پرت

اگر کودکتان به پستانک عادت دارد حداقل دو عدد پستانک در کیسه در‌بسته ساکتان داشته باشید. برای سرگرمی دلبندتان یک اسباب بازی یا یک کتاب پارچه‌ای و یک مجله هم برای خودتان داخل ساک بگذارید.

برگرفته از : مجله دارچین


به اشتراک بگذارید : توسط : ملیکا  |  

ارسال ایمیل برای خبرنامه