متن کامل مطلب

خواص قهوه سبز برای کاهش وزن

دسته :سلامتی و تناسب اندام

قهوه سبز نامی است که این روزها بسیار بر سر زبان‌ها افتاده و اگر شما هم به دنبال انواع رژیم‌ها و راهکارهای لاغری و رسیدن به اندام ایده‌آل باشید، حتماً درباره خواص قهوه سبز در کاهش وزن شنیده‌اید. عده‌ای خواص قهوه سبز در لاغری و کاهش وزن را معجزه‌آسا می‌دانند. در ادامه به شماری از این مزایا می‌پردازیم.


مصرف قهوه سبز

این روزها، عده بسیاری از نوشیدن این دمنوش نتیجه مطلوبی گرفته‌اند و حتی برای بهره‌بردن از حداکثر خواص قهوه سبز، در خوردن آن افراط می‌ورزند. در این میان، افراد بسیاری از دکترهای تغذیه گرفته تا فروشندگان، برای بهره‌بردن از بیشتر از این قهوه، نسخه‌های گوناگونی می‌پیچند و از سوی دیگر، به دلیل شهرت فراوان خواص قهوه سبز در کاهش وزن و بالا رفتن تقاضا، عده بسیاری از فروشندگان نیز اقدام به فروش محصول نا‌مرغوب به جای قهوه سبز اصل می‌کنند. در ادامه شما را با خواص قهوه سبز و روش مصرف متعادل و مناسب این گیاه آشنا خواهیم کرد.

تمامی خواص قهوه سبز

اگر منصف باشیم، خواهیم دید که افراط در مصرف هر نوشیدنی یا خوراکی، مضراتی به دنبال دارد. به همین سبب اگرچه خواص قهوه سبز بسیار زیاد است، نباید در نوشیدن آن از اعتدال خارج شوید. برخی از خواص قهوه سبز به شرح زیر است:

  • قهوه سبز متعادل‌کننده خواب است و برای کسانی که بیش‌از‌حد می‌خوابند مفید است.
  • این ماده از ناراحتی‌های روحی می‌کاهد و افراد را در برابر این بیماری‌ها مقاوم می‌کند.
  • از دیگر خواص قهوه سبز می‌توان به تسکین سر‌درد و درد چشم‌ها اشاره کرد.
  • قهوه سبز به هضم آسان غذا کمک می‌‌کند.
  • یکی از ده‌ها خواص قهوه سبز، کاربرد آن در رفع ناراحتی‌های کلیه و مثانه است.
  • قهوه سبز تا حدی برای درمان بیماری مالیخولیا مؤثر است.
  • از جمله خواص قهوه سبز می‌توان به درمان یرقان اشاره کرد.
  • بهبود‌دهندگی اعضای از‌جا‌در‌رفته با ضماد قهوه سبز ممکن است.
  • علاج سوختگی با آب جوش یا آتش یکی دیگر از خواص قهوه سبز است که توسط گرد آن امکان‌پذیر است.
  • و…

خواص-قهوه-سبز-هنرکده-ملیکا-مجله-بانوان

چگونه از حداکثر خواص قهوه سبز استفاده کنیم؟

پیش از هرچیز به خاطر داشته باشید که اگرچه خواص قهوه سبز در کاهش وزن انکار‌ناپذیر است، اما نباید از آن انتظار معجزه داشته باشید. بنابراین در صورتی که می‌خواهید به بهترین نتیجه ممکن برسید، باید در کنار نوشیدن قهوه سبز، به انجام ورزش‌های هوازی نیز بپردازید تا در مدتی کوتاه، شاهد کاهش وزن قابل‌توجهی باشید.

از قدیم گفته‌اند هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد. پس نباید توقع داشته باشید که با زیاده‌روی در نوشیدن قوه سبز، در کوتاه‌مدت وزن زیادی کم کنید. این وضعیت برای سایر نوشیدنی‌های مفید برای لاغری، مانند چای سبز هم صدق می‌کند. بهتر است برای کاهش وزن روش‌های چربی‌سوزی را هم امتحان کنید.

برای بهره بردن از خواص قهوه سبز، پیشنهاد می‌شود که دانه‌های ساییده‌نشده این گیاه را خریداری نموده و خود در منزل آن را آسیاب کنید. از‌آنجایی‌که قهوه سبز سبب کاهش اشتها می‌شود، یکی از بهترین روش‌های مصرف آن، جوشاندن یک قاشق چایخوری قهوه سبز به مدت ۱۵ دقیقه و مصرف آن حدود نیم‌ساعت پیش از صرف ناهار و شام است.

بسیار دقت کنید که اگرچه خواص قهوه سبز بسیار است، اما مصرف بیش‌از‌حد آن می‌تواند مشکلاتی نظیر سفت‌شدن دیواره قلب و عروق ایجاد کند. همچنین قهوه سبز مانع از جذب آهن می‌شود و باید در کنار آن حتماً از قرص آهن نیز استفاده کنید تا دچار سرگیجه و مشکلات دیگر نشوید.

منبع:روزچین


به اشتراک بگذارید : توسط : ملیکا  |  

مطالب اتفاقی

ارسال ایمیل برای خبرنامه