متن کامل مطلب
اسموتی-موز-و-توت-فرنگی-1

طرز تهیه اسموتی موز و توت فرنگی

دسته :غذا و نوشیدنی

طرز تهیه اسموتی موز و توت فرنگی


در هوای گرم این روزهای تابستان نوشیدن اسموتی‌های خوشمزه خنک حسابی دلچسب و گوارا است. امروز می‌خواهیم طرز تهیه اسموتی موز و توت فرنگی را با هم بررسی کنیم. خوشبختانه مواد اولیۀ این اسموتی کم است و در بازار میوه به‌راحتی پیدا می‌شود.

طرز تهیه اسموتی موز و توت فرنگی

در تهیه این اسموتی خوشمزه ترجیح داده‌ایم به‌جای استفادۀ مستقیم از یخ -که غلظت نوشیدنی ما را بسیار رقیق می‌کند- از میوه‌های یخ‌زده استفاده کنیم. بدین‌ترتیب نه‌تنها خنکای لذت‌بخشی به اسموتی موز و توت فرنگی می‌دهیم بلکه غلظت آن هم در حد معقول و مناسبی خواهد بود.

برای تهیه یک اسموتی کلاسیک و خوشمره با موز و توت فرنگی از این مواد استفاده می‌کنیم:

مواد لازم برای اسموتی موز و توت فرنگی (برای دو نفر)

توت فرنگی (یخ‌زده): ۱ فنجان
موز رسیده: ۱ فنجان
شیر کم‌چرب: نصف فنجان

اطلاعات تغذیه‌ای اسموتی موز و توت فرنگی

انرژی: ۱۰۰ کالری
کلسترول: ۲ میلی‌گرم
سدیم: ۲۷ میلی‌گرم
پتاسیم: ۴۰۹ میلی‌گرم
کربوهیدرات کل: ۲۱ گرم
پروتئین: ۳ گرم

درست‌کردن اسموتی موز و توت فرنگی

 

اسموتی-موز-و-توت‌فرنگی-2

 

برای درست‌کردن اسموتی موز و توت فرنگی کار سختی در پیش ندارید، کافی است توت فرنگی یخ‌زده را از فریزر خارج کرده و همراه با قطعات موز در مخلوط‌کن بریزید. کمی شیر به این مواد افزوده و برای چند ثانیه دستگاه را روشن کنید.

حالا میزان غلظت و بافت این اسموتی را بررسی کنید و در‌صورت‌لزوم شیر بیشتری به آن اضافه کنید و باز مخلوط کنید. اجازه ندهید اسموتی ما خیلی رقیق شود و حالت خامه‌طور خود را داشته باشد. با‌توجه‌به شیرین‌بودن موز، نیازی به افزودن شکر یا شیرین‌کنندۀ دیگری ندارید؛ به همین خاطر اسموتی موز و توت فرنگی ما یک نوشیدنی سالم و طبیعی است.

این اسموتی خوشمزه حاوی ویتامین آ، ویتامین ث، کلسیم و آهن است و می‌تواند یک میان‌وعده مغذی و دوست‌داشتنی برای بچه‌ها باشد، به‌خصوص آنکه اغلبِ بچه‌ها میانۀ خوبی با موز و توت فرنگی دارند و ترکیب این دو میوه هم یک نوشیدنی خوشمزه است.

 

منبع:مجله روزچین


به اشتراک بگذارید : توسط : ملیکا  |  

ارسال ایمیل برای خبرنامه